Menu

---------------------------

Paczkomaty

Przelew: 12,50 zł

 

Kurier DHL

Przelew: 14,50 zł

Pobranie: 18,00 zł

 

Paczka pocztowa

Przelew: 14,50 zł

  

Powyższe ceny przesyłek
dotyczą obszaru Polski.
Historia powstania kolekcji M200 – Część 4
Historia powstania kolekcji M200 – Część 4

W 2005 roku Pelikan wypuścił bezbarwnego Demonstratora ze srebrnymi (chromowanymi) wykończeniami i srebrną stalową stalówką. Otrzymał on nazwę M205. Od 2009 roku producent powiększył ofertę o kolejne modele ze srebrnymi okuciami w kolorze czarnym, białym, czerwonym i beżowym (wszystkie z szarym okienkiem). Zupełnym novum były transparentne zakreślacze w kolorach żółty oraz w shiny green wyposażone w stalówkę BB wraz z dedykowanymi fluorescencyjnymi atramentami. Tu warto podkreślić, iż zakreślacz w wersji żółtej w 2021 roku otrzymał nowy, bardziej neonowy kolor. Pozostałe wersje kolorystyczne M205 to przezroczysty jasno-niebieski, ametyst, akwamaryn, oliwin, rubin, moonstone. Są też wersje czarne z marmurkowym korpusem w kolorze niebieskim oraz ciemno-niebieskim. Logo na koronie skuwki jest w kolorze srebrnym.

Poniżej poszczególne modele M205 podzielone na grupy kolorystyczne.

M205 jednobarwne:

Pióro wieczne M205 w nowym stylu całe czarne produkowane od 2009 roku, stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Szare okienko. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu całe czerwone produkowane w latach 2009 - 2013 , stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Szare okienko. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu całe białe produkowane od 2009 roku, stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Szare okienko. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu całe beżowe wyprodukowane w 2012 roku, stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Szare okienko. Srebrna korona skuwki.

M205 marmurkowe:

Pióro wieczne M205 w nowym stylu czarne czarne z korpusem w niebieski marmurek, wyprodukowane od 2016 roku, stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Szare okienko. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu czarne czarne z korpusem w ciemno-niebieski marmurek (Marbled Petrol), produkowane od 2021 roku, stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Szare okienko. Uwagę przykuwa czarna korona skuwki.

M205 przezroczyste:

Pióro wieczne M205 w nowym stylu Demonstrator bezbarwny, wyprodukowane w 2005 roku. Stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Uwagę zwraca czarna korona.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu Demonstrator bezbarwny będące kontynuacją Demonstratora z 2005 roku, produkowane od 2018 roku. Stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Zmianie uległa korona skuwki z czarnej na chromowaną.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste rubinowe (Ruby) z zatopionymi drobinkami srebrnego brokatu, produkowane od 2019 roku. Stalówka stalowa stalowa, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste oliwkowe (Olivin), produkowane od 2018 roku. Stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste w kolorze filetowym (Amethyst), produkowane od 2018 roku. Stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste w kolorze szarym (Moonstone), produkowane od 2020 roku. Stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste w kolorze jasno-niebieskim produkowane od 2016 roku. Stalówka stalowa, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste w kolorze zielonym (Duo Shiny Green) produkowane w 2013 roku. Stalówka stalowa w rozmiarze BB, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki. Do pióra dedykowany był specjalny atrament w kolorze zielonym fluorescencyjnym.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste w kolorze żółtym, produkowane od 2010 roku. Stalówka stalowa w rozmiarze BB, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki. Do pióra dedykowany był specjalny atrament w kolorze żółtym fluorescencyjnym.

Pióro wieczne M205 w nowym stylu przezroczyste w kolorze żółtym, produkowane od 2021 roku. Stalówka stalowa w rozmiarze BB, wykończenia chromowane. Srebrna korona skuwki. Do pióra dedykowany jest specjalny atrament w kolorze żółtym fluorescencyjnym. Modyfikacji uległ kolor pióra otrzymując barwę żółty fluo. Zmieniła się także korona skuwki ze srebrnej na czarną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl